Největší přehled jazykových kurzů různých škol na jednom místě. Porovnejte nabídky, zjistěte zkušenosti ostatních a rozhodněte se pro ten správný jazykový kurz.

Intenzivní jazykové kurzy v létě

10:00 27.4.2011

Pokud máte nějaké ty nedostatky v cizích jazycích a chcete je zlepšit, nejvhodnější a nejefektivnější je jistě výuka v jazykových školách, kde Vám pomohou zlepšit jak komunikační dovednosti v cizím jazyce, tak i gramatiku. Pokud však i tak váháte a jako zábranu uvádíte nedostatek času, je právě léto tím nejvhodnějším obdobím. Při této příležitosti totiž můžete skloubit jazykový kurz s dovolenou, radovánkami a relaxací.

Klady a zápory letních jazykových kurzů

Jednou z výhod těchto kurzů je časové vytížení. Nejedná se totiž o dlouhodobou záležitost, letní jazykové kurzy jsou většinou týdenní, v některých případech i více týdenní, ale i toto se dá považovat za tzv. nárazovou výuku. Jestliže však výuka není dlouhodobější, dosažené výsledky pak nemusí být trvalé. I proto je nejvhodnější pokračovat ve výuce i po absolvování tohoto kurzu. Díky tomuto riziku při dosahování výsledků jsou kurzy nejvhodnější pro lidí chtějící si obnovit slovní zásobu či komunikační schopnosti, ale i pro ty, jenž jsou úplní začátečníci a potřebují rychle získat alespoň základy.

Průběh letních jazykových kurzů

Jako všude jinde, i v tomto případě vyučující lektoři nejdříve musí posoudit Vaši úroveň znalosti jazyka. To se provádí nejčastěji pomocí rozřazovacího testu, na jehož základě jsou všichni účastníci rozděleni do skupin dle úrovní. Jak probíhá samotná výuka, záleží však už na jednotlivých jazykových školách. Zatímco někdo preferuje klasické učebny, jiní se přiklánějí ke studiu spojenému s pobytem venku a s výkonem nejrůznějších zábavných aktivit. Vždy však kurz probíhá intenzivně několik hodin denně, ve volném čase pak máte možnost užívat si jakýchkoliv aktivit, které běžně o dovolené vykonáváte.

Proč zrovna kurzy v ČR?

Jestliže se mluví o letních jazykových kurzech, každého jistě napadne vyjet někam do zahraničí, nejlépe do země, kde se tím jazykem běžně mluví. Toto je však velice finančně náročné. Navíc pokud si dobře vyberete jazykovou školu, kde výuku vedou kvalitní lektoři (nejlépe rodilí mluvčí), používají se zde vhodné vyučovací metody, materiály a celkové zázemí školy je vyhovující, pak není až zas takový rozdíl mezi kurzem v ČR a v zahraničí. Jde spíše jen o chuť vyrazit do neznámé země a zažít nějaké dobrodružství. Kvalitní jazykové kurzy tak jistě naleznete i v Praze, Brně, Ostravě, ale třeba i v Plzni, kde výběr z jazykových kurzů je opravdu široký. Pro děti se pak většinou pořádá (ať už v ČR nebo zahraničí) letní tábor s angličtinou. Jedná se o běžný tábor, tak jak ho každý z nás zná, avšak do klasických aktivit je vmísena právě výuka jazyka.

Letní programy univerzit

Většina zahraničních univerzit pořádá během letních prázdnin týdenní jazykové kurzy. Tyto kurzy bývají zaměřeny nejčastěji na všeobecnou znalost jazyka, pro ty náročnější studenty nabízí však i kurzy s obchodní či právnickou tématikou apod. Zahraniční univerzity pořádají kurzy pro studenty s různými úrovněmi znalostí, bohužel však ve většině případů nepřijímají úplné začátečníky.

Jazykové kurzy v zahraničí

Je tu však možnost i strávit jazykové kurzy v zahraničí. Ne nadarmo se říká, že nejlépe se cizímu jazyku naučíte, když vyjedete do zahraničí. Není zde totiž jiná možnost, než se snažit nějak se dorozumět. Výuka tedy neprobíhá jen v jazykové škole, ale také v praxi. A tak ať už jdete do obchodu, ptáte se na ulici na cestu apod., cizí jazyk potřebujete. Toto všechno Vás nejlépe prověří ve Vašich znalostech a komunikačních dovednostech onoho cizího jazyka. Nejvíce vyhledávané jsou zajisté letní kurzy angličtiny a letní kurzy němčiny. V těchto případech se nabízí mnoho možností. Zatímco kurzy němčiny pořádají většinou univerzity a jazykové školy v Německu a Rakousku, tak letní výuka angličtiny se dá absolvovat snad kdekoliv na světě. Není tedy překvapením, že existují pobytové kurzy, které jsou spojeny jak s výukou jazyka, tak i letní dovolenou.

Poslední články:

Ostatní

Jazykové kurzy a jazykové školy na jednom místě - JASK.cz 2011
Články | Zaregistrovat školu | Podmínky užití | Kontakty